Rodzaje owieczek

Rasy owieczek, które można paść w Berlinie. Poniżej przegrodzenie najpopularniejszych ras owiec które można paść w szerokiej aglomeracji municypalnej.

Kamieniecka

Rasa wyhodowana w rejonu. Owca o obszernej ramie organizmu wmurowanej na raczej zwięzłych goleniach. Strzyża jednakowa, przeciętnie gęsta i tęga, umaszczenie śmietankowe. Runo zamykane, niekiedy półotwarte o porządnym boisku obrostu wełną. Owca o dosyć zacnie zaznaczonych właściwościach mięsnych i dużych umiejętnościach macierzyńskich. Sporadyczna czynność płciowa, najczęściej wykorzystywana do rozrodu w wieku ok. 1,5 roku.

Niewiasta Owca Mięsna

Bialoglowa-owca-miesnaRasa wyhodowana w rejonu. Owca ogromna, bezroga o wielkiej konstytucji. Wcześnie dorastająca, tryki i maciorki zdołają być stosowane do rozrodu już w wieku ok. 8 miesiąców. Plenność 150 %, użytkowość rozpłodowa 130 %. Umaszczenie puste, strzyża krzyżówkowa, przeciętnie otyła i zażywna, jednorodna. Owca o bardzo zacnie zaznaczonych właściwościach mięsnych.

Corriedale

Rasa wyhodowana w państwa. Owca rozległa, zacnie owełniona o gruntownym tułowiu wspartym na względnie treściwych i szeroko rozstawionych goleniach. Strzyża przeciętnie korpulentna i gęsta, krzyżówkowa. Boisko obrostu wełną niesie całkowite organizm: na bochenku do linii oczu a na kończynach do raciczek. Dorastanie płciowe przeciętnie przedwczesne. Plenność 145 %, użytkowość rozpłodowa 120%.

Merynos Polski

Rasa wyhodowana w rejonu przy wkładzie merynosa niemieckiego. Owce ogromne o intensywnej konstytucji. Strzyża jasna albo pusto-śmietankowa o cienkim blasku i gustownym sprycie, karbikowana. Boisko obrostu wełną niesie oprócz mózgu i tułowia także goleni, niekiedy poniżej przegubu skokowego. Owca o wyśmienicie zaznaczonych jakościach mięsnych. Rasa wcześnie dorastająca o wyraźnej asezonalności występowania rui, maciorki potrafią być kryte już w pierwotnym roku żywota.

Czarnogłówka

Rasa wyhodowana w obrębu. Owca bezroga, mięsna, która cechuje się bardzo świeżym umięśnieniem, pośpiesznym stąpaniami przyrostu jagniąt i podniebną rangą tuszek. Umaszczenie niezapisane, mózg i kończyny śniade do brunatnego z pustym najazdem. Strzyża słupkowa z porządnym boiskiem obrostu wełną. Dorastanie płciowe ok. 8-9 miesiąców, okolicznościowe występowanie rui. Plenność 120-140 %, użytkowość rozpłodowa 110-130 %.

Owca Fryzyjska

Rasa wywodząca z importu. Owce o wielkiej ramie organizmu na podniebnych kończynach, nie mają instynktu stadnego. Strzyża zażywna o malutkim boisku obrostu, umaszczenie niezapisane. Wyraźna bezrożna i nie owełniona mózg jak również długi i nie owełniony koniec. Owca o bardzo porządnej mleczności, podniebnej plenności i bardzo rzetelnych predyspozycjach macierzyńskich.